لمینت ها روکش های دندانی هستند که این نوع ترمیم دندان می تواند در مواد کامپوزیت یا پرسلن ارائه شود.

اگر به فکر لمینت کردن دندان هایتان هستید، در اینجا چند مزایا و معایب وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

جوانب مثبت:

لمینت های دندان همیشه بهترین گزینه برای بهبود لبخند بوده است. لمینت مزایای زیادی دارد، قرار دادن این پوسته های نازک و مناسب روی هر دندان می تواند هرگونه لکه یا تغییر رنگ را پنهان کند.

اگر درمان‌های سفیدکننده دندان مؤثر نباشد، اغلب از روش لمینت استفاده می‌شوند.

لکه های دندانی ناشی از فلوراید بیش از حد و داروهای تجویزی بیش از حد سخت و عمیق هستند. روش های معمولی سفید کردن دندان ها دیگر نمی توانند لکه ها را پاک کنند. ممکن است نا امید کننده به نظر برسد، اما لمینت دندان می تواند کمک کننده باشد. لمینت ها با رنگ روشن تر می توانند دندان ها را با لکه های عمیق بپوشاند.

برخی از موقعیت‌های غیرمنتظره منجر به شکستگی، ساییدگی یا شکستگی دندان‌ها می‌شوند، اینجاست که لمینت ها می توانند یک راه حل سریع باشند. لمینت ها می توانند تراشه یا هر نوع آسیبی را پنهان کنند. این ترمیم ها می توانند یک دندان یا حتی چندین دندان را بهبود بخشند. 

لمینت های دندانی همچنین می توانند دندان های ناهموار و نامرتب را ترمیم کنند. اینها حتی می توانند دهانه ها و برآمدگی ها را درمان کنند. برش دادن مقدار کمی از مینای دندان به پوسته های نازک کمک می کند تا بهتر روی سطوح دندان بمانند.

لمینت ها همچنین می توانند فاصله بین دندان ها را از بین ببرند. این شکاف ها می تواند منجر به جابجایی دندان و زوال استخوان فک شود. قرار دادن لمینت روی دندان ها می تواند آن شکاف های کوچک را ببندد. این می تواند از بروز مشکلات بیشتر دندانی جلوگیری کند.

این ترمیم دندانی می تواند با رنگ طبیعی دندان مطابقت داشته باشد، این به آنها اجازه می دهد تا بدون هیچ مشکلی در دهان ترکیب شوند. بیماران حتی می توانند سطح سفیدی را انتخاب کنند. اثرات لمینت دندان دائمی است و دیگر نیازی به تغییر شکل آنها نیست.

معایب:

انتخاب لمینت یک تصمیم بزرگ است که انجام این ترمیم ها نیازمند تعهد مادام العمر است و درمان دائمی است. 

حتی اگر پوسته ها چینی باشند، بیمار همچنان باید مراقب انتخاب های غذایی باشد. بیمار نمی تواند غذاهای ترد یا سفت بخورد. این مواد ممکن است پوسته ها را بشکند و هنگامی که پوسته ها ترک خورده یا شکسته شوند، هیچ راهی برای تعمیر آنها وجود ندارد.

مقداری حساسیت دندان به دما وجود خواهد داشت که دندانپزشک باید برخی از لایه های مینای دندان را بتراشد. این می تواند درجاتی از ناراحتی ایجاد کند. یکی دیگر از نکات منفی ایجاد حفره است. افرادی که لمینت های دندانی دارند هنوز هم ممکن است در زیر پوسته ها دچار پوسیدگی دندان شوند. به همین دلیل است که مراقبت بهینه از دندان در این لمینت ها الزامی است. لمینت های دندان برای افرادی که دندان های ضعیف و پوسیده دارند مناسب نیستند. اینها برای کسانی که پریودنتیت دارند نیز مناسب نیستند. افرادی که لایه مینای نازکی دارند نباید لمینت ها را انتخاب کنند، اگر دندانپزشک برای چسباندن پوسته ها به عاج دندان بکشد، درد بیشتر خواهد بود.

انتخاب لمینت دندان دارای مزایا و معایبی است

آسیب یا لکه شدن دندان می تواند افسرده کننده باشد، یک راه سریع برای ترمیم دندان، قرار دادن لمینت های دندانی روی دندان های آسیب دیده است. این ترمیم های نازک نیاز به نگهداری و مراقبت دارند و اطمینان از اینکه لمینت های دندان شما در شرایط خوبی هستند نیز به تعهد نیاز دارد. به این ترتیب، می توانید مزایا را به حداکثر برسانید و از معایب جلوگیری کنید.

****************

برای خرید مواد و تجهیزات دندانپزشکی به صورت مستقیم و بدون واسطه با ما تماس بگیرید